1. Elektrifikovaný
 2. Battery electric

PREČO BATÉRIOVÝ ELEKTRICKÝ POHON?

Nabíjanie doma

Nabíjanie batériového elektrického vozidla Toyota je bezpečné, pohodlné a jednoduché. Nabíjajte doma pomocou domácej zásuvky a dodaného nabíjacieho kábla alebo rýchlejšie prostredníctvom wallboxu. Môžete tiež využiť rýchle nabíjanie na rôznych verejných nabíjacích miestach*.
*V záujme zabezpečenia efektívneho nabíjania a zachovania stavu batérie počas celej životnosti vozidla sa môže výkon rýchleho nabíjania DC Toyoty bZ4X dočasne znížiť (približne na 24 hodín) po dvoch reláciách za deň (čo zodpovedá dvojnásobnému stavu nabitia 10 % až 80 %).

Výnimočný dojazd

Batériové elektrické vozidlá Toyota, ako je Toyota bZ4X, môžu na jedno plné nabitie prejsť viac ako 500 km*.
*Cyklus WLTP. Dojazd závisí od vybraných stupňov, pohonných jednotiek a miestnych jazdných podmienok.

10-ročná záruka

Pre pokoj duše vám program rozšírenej starostlivosti zaručuje, že batéria vo vašej Toyote si zachová 70 % svojej pôvodnej kapacity počas prvých 10 rokov vlastníctva alebo jedného milióna najazdených kilometrov*.
*Podmienkou je každoročná kontrola stavu v autorizovanom servise Toyota.

Ako fungujú elektromobily?

Tiché, kultivované a so vzrušujúcim jazdným charakterom, ktorý je jedinečný pre elektrifikované vozidlá, batériové elektrické vozidlá jazdia len na elektrickú energiu. Namiesto motora a palivovej nádrže používajú elektromotory napájané z batérie. Ľahko sa nabíjajú* doma alebo na cestách a zohrávajú kľúčovú úlohu pri vývoji riešení mobility s nízkymi emisiami. Viac informácií o fungovaní tejto technológie získate kliknutím na animácie nižšie.*V záujme zabezpečenia efektívneho nabíjania a zachovania stavu batérie počas celej životnosti vozidla sa môže výkon rýchleho nabíjania jednosmerným prúdom Toyoty bZ4X dočasne znížiť (približne na 24 hodín) po dvoch reláciách za deň (čo zodpovedá dvojnásobnému stavu nabitia 10 % až 80 %).
 • Nabíjanie

  Nabíjajte batériu elektrickou energiou prostredníctvom domácej zásuvky alebo wallboxu alebo pomocou rýchleho verejného nabíjania * *V záujme zabezpečenia efektívneho nabíjania a zachovania stavu batérie počas celej životnosti vozidla sa výkon rýchleho nabíjania jednosmerným prúdom batériových elektromobilov Toyota bZ4X môže dočasne znížiť (na približne 24 hodín) po dvoch reláciách za deň (čo zodpovedá dvojnásobnému 10 % až 80 % stavu nabitia).

 • Jazda

  Batéria poháňa elektromotory, ktoré otáčajú kolesami a poháňajú vozidlo dopredu.

 • Rekuperačné brzdenie

  Keď vodič brzdí a vozidlo spomaľuje, energia, ktorá by sa pri tomto procese zvyčajne stratila, sa posiela na doplnenie batérie.

ČASTO KLADENÉ OTÁZKY

Hybridné elektrické vozidlo prepína medzi dvoma zdrojmi energie, benzínovým motorom a samonabíjacím hybridným akumulátorom. Ako naznačuje názov, batériové elektrické vozidlo jazdí len na batériu. Bez motora nepoužíva iné palivo ako elektrinu a jazdí s nulovými emisiami výfukových plynov.

Moderné batériové elektrické vozidlá dokážu dojazdiť ďalej, ako si možno myslíte. Najnovšie vozidlo Toyota bZ4X dokáže na jedno nabitie prejsť až 500 km.  

Nabíjanie vášho elektrického vozidla je jednoduché a pohodlné. Nabíjajte, kedykoľvek vám to vyhovuje, pomocou dodaného kábla a domácej elektrickej zásuvky. Nainštalujte špeciálny wallbox a plné nabitie je možné už za päť hodín. Na rýchle nabíjanie na cestách slúži rozširujúca sa sieť rýchlonabíjačiek na miestach, ako sú diaľničné čerpacie stanice a parkoviská pri supermarketoch, kde môžete vozidlo dobiť a vyraziť na cestu už za 30 minút.*

*V záujme zabezpečenia efektívneho nabíjania a zachovania stavu batérie počas celej životnosti vozidla sa výkon rýchleho nabíjania DC Toyoty bZ4X môže dočasne znížiť (približne na 24 hodín) po dvoch nabíjaniach denne (ekvivalent dvoch nabíjaní v stave 10 % až 80 %).

Batériové elektrické vozidlá vám v mnohých ohľadoch môžu počas svojej životnosti ušetriť peniaze. Už nikdy nebudete musieť platiť za palivo a pre vozidlá s nulovými emisiami existuje aj celý rad vládnych stimulov, či už ide o oslobodenie od poplatkov v centre mesta, zvýhodnené parkovanie alebo daňové zľavy a bonusy. A keďže elektromotory a batérie vyžadujú minimálnu údržbu, aj servis môže byť často lacnejší. 

Naše batériové elektrické vozidlá sa môžu pochváliť rovnakou kvalitou, životnosťou a spoľahlivosťou ako všetky ostatné vozidlá Toyota. Batérie sú skonštruované tak, aby vydržali počas celej životnosti vozidla, a na každú z nich sa vzťahuje záruka 10 rokov/160 000 km*, takže si môžete užívať úplný pokoj počas nasledujúcich rokov. Keď batéria dosiahne koniec svojej životnosti, náš systém spätného odberu zabezpečí, že s ňou bude naložené bezpečne a zodpovedne. 

*Ktorýkoľvek z nich nastane najskôr

ZÍSKAJTE VIAC ZO SVOJEJ ELEKTRIFIKOVANEJ TOYOTY


 • Online služby MyToyota

  Aplikácia MyToyota pre smartfóny vám pomôže vyťažiť z vašej batériovej elektrickej Toyoty maximum - od kontroly stavu batérie a aktuálneho dojazdu až po programovanie času dobíjania a dokonca predchladenia/vykurovania kabíny.


 • Toyota Kanzen

  Cieľom Toyoty je, aby každý aspekt vášho zážitku s batériovým elektrickým vozidlom bol čo najplynulejší a najpohodlnejší. Toyota Kanzen urobí práve to - jeden balík, ktorý obsahuje všetky dôležité prvky*, aby ste si mohli užívať výhody elektrifikovaného vozidla s úplným pokojom.

  *Dostupnosť produktov sa môže líšiť v závislosti od krajiny a miestne ponuky sa môžu na jednotlivých trhoch líšiť. Zákazníkom odporúčame, aby sa informovali v miestnom stredisku Toyota.