1. Nové vozidlá
 2. Toyota C-HR
loading content

Výnimočné funkcie ako štandardná výbava

Nová Toyota C-HR stvorená do mesta aj mimo neho sa môže pochváliť pôsobivými funkciami v štandarde pripravenými na čokoľvek.

arrow right
arrow left
 • Koncepčný model na cestách

  Výrazná, kompaktná a nezabudnuteľná

 • Užívateľské prostredie na mieru

  Ako stvorená do mesta, zladená s vašim vlastným štýlom

 • Priekopník ochrany životného prostredia

  Udržateľný hybrid je našou prioritou

 • Elektrizujúca elektrifikácia

  Inšpirujúci výkon s mimoriadnou agilitou

 • Inovatívne bezpečnostné technológie

  Komplexné bezpečnostné systémy nielen pre vašu bezpečnosť, ale aj všetkých ostatných

 • Ideálne rozmery do mesta

  D 4362 mm Š 1832 mm V 1564 mm

 • Priestranná kabína pre mestský životný štýl

  Sklopením zadných sedadiel zvýšite objem kufra na 1076 litrov

 • Komplexná záruka s plnou ochranou

  Vaša Toyota C HR je v našich rukách v bezpečí

POST https://aph-webcarconfig.toyota-europe.com/v1/grade-selector/sk/sk?modelId=6c193d6b-514c-436f-ab43-654d97e601d8

Read timed out

Najčastejšie otázky

Elektrifikovaný výkon: odpovede na vaše otázky

Hybridnú revolúciu spustila Toyota už pred viac ako 25 rokmi a svet s nižšími emisiami pomáha budovať dodnes. Hybridy spájajú elektrický pohon s výkonnými benzínovými motormi v prospech suverénnych jazdných schopností a každodennej praktickosti.

Hybridné aj plug-in hybridné vozidlá používajú veľmi podobnú technológiu - ale s jedným kľúčovým rozdielom. V oboch prípadoch systém hladko prepína medzi dvoma zdrojmi hnacej sily, teda hospodárnym benzínovým motorom a batériou hybridného pohonu s autonómnym dobíjaním, avšak plug-in hybridy disponujú väčšou kapacitou batérie, ktorá zaisťuje lepšie schopnosti čisto elektrickej jazdy.

Nová Toyota C-HR Plug-in Hybrid v čisto elektrickom režime prejde približne 66 km* – úplne bez emisií. Pokiaľ by ste šli ďalej a batéria sa vybila, vozidlo hladko prepne späť do klasického hybridného režimu, kedy vás do cieľa bezpečne dostane benzínový motor v spojení s rekuperovanou elektrinou. 

*Podľa metodiky WLTP

Majitelia plug-in hybridov môžu ušetriť, a to hneď niekoľkými spôsobmi. S plne nabitou batériou prejde plug-in hybrid až 100 km s jediným litrom paliva. Plug-in hybridy s nízkymi emisiami CO2 sú často zvýhodnené nižšou cestnou daňou aj priaznivejším zdanením firemných vozidiel, a navyše sa na ne nevzťahujú poplatky za vjazd do centier miest. A s ohľadom na nižšie opotrebenie niektorých dielov, ako napr. brzdového obloženia a kotúčov, ušetríte aj za ich údržbu.

Batéria Toyoty Plug-in Hybrid bola navrhnutá tak, aby vydržala po celú dobu životnosti vozidla. Na všetky batérie sa navyše vzťahuje záruka po dobu 5 rokov/100 tis. km*, avšak záruku na batériu je možné predĺžiť až na 10 rokov absolvovaním každoročnej kontroly stavu hybridného systému. Pre batérie, ktoré dospeli na koniec svojej životnej púte, má Toyota pripravený program spätného odberu na bezpečnú a zodpovednú likvidáciu. 

*Podľa toho, čo nastane skôr

Najčastejšie otázky

Elektrifikovaný výkon: odpovede na vaše otázky

Hybridnú revolúciu spustila Toyota už pred viac ako 25 rokmi a svet s nižšími emisiami pomáha budovať dodnes. Hybridy spájajú elektrický pohon s výkonnými benzínovými motormi v prospech suverénnych jazdných schopností a každodennej praktickosti.

Hybridné vozidlá hladko prepínajú medzi klasickým spaľovacím motorom a efektívnym elektrickým pohonom. Využívajú tak dva rôzne zdroje energie: benzínový motor a elektromotor.

Hybridy využívajú elektrickú energiu pri rozjazde, a dokonca aj za ustálenej jazdy konštantnou rýchlosťou. Keďže väčšina hybridov od Toyoty používa pohon s autonómnym dobíjaním, pri poklese nabitia batérie pod určitú úroveň sa prebytočný výkon spaľovacieho motora využíva na dobíjanie batérie.

Hybridy používajú priekopnícku technológiu batérií s autonómnym dobíjaním. Niekedy sa označujú ako 'hybridné elektrické' vozidlá, pretože využívajú dva zdroje energie. To znamená, že na rozdiel od čistých elektromobilov a plug-in hybridov ich nemusíte kvôli dobíjaniu zapájať do zásuvky.

Priekopnícka technológia batérií používaná v hybridných vozidlách Toyota bola navrhnutá tak, aby spoľahlivo fungovala počas celej životnosti vozidla. Niektoré mechanické súčasti (ako napr. spojka, alternátor alebo štartér) sa tu dokonca vôbec nepoužívajú, a tak opäť klesá riziko nepredvídaných budúcich výdavkov. Na všetky súčasti hybridného pohonu vrátane hybridnej batérie sa navyše štandardne vzťahuje päťročná záruka Toyota (s obmedzením na 100 000 km)* od dátumu zakúpenia vozidla.   

*Podľa toho, čo nastane skôr

Rozlišujeme tri základné typy hybridných elektrických vozidiel: mild hybridy, full hybridy a plug-in hybridy. Mild hybridy využívajú elektromotor iba na podporu spaľovacieho motora pri akcelerácii alebo za ustálenej jazdy, pretože samotný elektromotor nie je schopný vozidlo poháňať. V prípade full hybridných pohonov Toyota s autonómnym dobíjaním si čisto elektrickú jazdu môžete v meste vychutnávať až po 80% času. Plug-in hybridy fungujú rovnako ako hybridy, ale majú väčšiu batériu na podporu čisto elektrického cestovania.