1. Objavte Toyotu
  2. Novinky
  3. Spoločnosť Toyota predstavuje novú generáciu batériových elektrických technológií v podobe konceptu FT-3e
05-12-2023

Spoločnosť Toyota predstavuje novú generáciu batériových elektrických technológií v podobe konceptu FT-3e

Spoločnosť Toyota po prvýkrát v Európe na fóre Kenshiki v Bruseli predstavila koncept FT-3e, ktorý prináša náhľad na dizajnové a technologické možnosti, ktoré pripravuje pre novú generáciu svojich batériových elektrických vozidiel.

Model FT-3e využíva všestrannú architektúru novej generácie BEV, ktorá je určená pre široký rad produktov vrátane luxusného sedanu Lexus LF-ZC a výkonného športového modelu FT-Se.

Tieto vozidlá BEV novej generácie sú navrhnuté tak, aby mali najnižšiu možnú hmotnosť a optimalizovanú aerodynamiku kvôli lepšej efektivite a vyššiemu dojazdu, zároveň sa však sústredia na efektívne využívanie zdrojov.

FT-3e je koncept, ktorý okrem toho využíva množstvo budúcich technológií, ktoré presahujú uhlíkovo neutrálnu mobilitu a prepájajú sa so spoločnosťou – funguje v úlohe prenosového média pre dáta a energiu – do/zo samotného auta alebo jeho okolia.

Komplexný dizajn exteriéru spája pokročilý štýl a estetiku s čo najjednoduchšími líniami a povrchmi karosérie.

Digitálne displeje siahajú od spodnej strany karosérie až po hornú časť dverí. Keď sa vodič približuje k vozidlu, zobrazujú sa na nich rôzne informácie, napríklad stav nabitia batérie a teplota a kvalita vzduchu v interiéri.