1. Objavte Toyotu
  2. Novinky
  3. Toyota dodala prvé vozidlá pre hry v Paríži
04-03-2024

Toyota dodala prvé vozidlá pre hry v Paríži

Toyota už dodala prvé vozidlá na podporu olympijských a paralympijských hier v Paríži 2024. Hry chce premeniť na prehliadku inovatívnej a udržateľnej mobility. Každá z technológií zastúpených v rámci jednotlivých vozidiel sa bude dať rozpoznať podľa vlastnej farby. Doprava počas hier bude úplne ekologická a využívať ju budú športovci, personál, dobrovoľníci i diváci.

Toyota v úlohe celosvetového partnera Medzinárodného olympijského výboru (IOC) a Medzinárodného paralympijského výboru (IPC) pre mobilitu poskytne flotilu pozostávajúcu z viac než 2 650 elektrifikovaných osobných automobilov a 700 elektrických prostriedkov mobility, kam patrí i 250 vozidiel APM (Accessible People Mover) špeciálne upravených pre tieto hry a vyrobených v Európe.

Počas olympijských a paralympijských hier Paríž 2024 budú elektrifikované vozidlá a ďalšie prostriedky rozpoznateľné podľa špeciálnej vizuálnej identity. Jedinečný dizajn zdôrazňuje multitechnologickú stratégiu značky Toyota k uhlíkovej neutralite, pričom každá z technológií zastúpených v Paríži sa bude dať jednoducho rozpoznať podľa osobitnej farby.

„Pre vozidlá poháňané vodíkovými palivovými článkami sme zvolili modrú farbu. Modrá je farbou vody, ktorá predstavuje jediné emisie vychádzajúce z výfukov týchto vozidiel. Ďalej zelenú pre batériové elektromobily – zelená je farbou prírody, čím poukazujeme na nulové výfukové emisie batériových elektromobilov. Pre hybridy a plug-in hybridy sme vybrali purpurovú, ako tretiu farbu športovísk na hrách Paríž 2024,“ povedal Jaime Noriega, technický manažér divízie štylistického stvárnenia spoločnosti Toyota Motor Europe.

Stopercentne elektrifikovaná flotila

Odhodlanie Toyoty budovať lepší svet je do veľkej miery postavené na trvalej udržateľnosti, o čom svedčí vlastný strategický program Toyota Environmental Challenge 2050. V roku 2050 chce spoločnosť dosiahnuť uhlíkovú neutralitu na celosvetovej úrovni, v Európe dokonca do roku 2040.

„Flotila vozidiel Toyota poskytnutých pre potreby olympijských a paralympijských hier je postavená na našom multitechnologickom prístupe k znižovaniu uhlíkových emisií. Toyota na hry v Paríži priváža stopercentne elektrifikovanú flotilu osobných vozidiel v súlade s naším odhodlaním znižovať uhlíkové emisie,“ povedal Jošihiro Nakata, prezident a CEO spoločnosti Toyota Motor Europe.

Zdieľanie automobilov KINTO

Spolupráca v rámci hier Paríž 2024 zahŕňa okrem oficiálnej flotily automobilov aj službu zdieľania automobilov Toyota KINTO, ktorú pracovníci organizačného výboru využívajú už od septembra 2023. Táto flexibilná služba mobility pokrýva všetky dopravné potreby uvedených pracovníkov počas prípravnej fázy, najmä pri cestovaní do vzdialenejších miest konania hier s horšou dostupnosťou prostredníctvom verejnej dopravy.

Flotila zdieľaných vozidiel KINTO Share je ukážkou inkluzívneho prístupu a dostupnosti. Dôkazom efektivity a pridanej hodnoty služby KINTO Share, poskytovanej organizačnému výboru hier, je okrem iného vysoká miera využitia a pochvalná spätná väzba pracovníkov hier Paríž 2024.

Toyota ďalej dodala hendikepovaným pracovníkom hier prvé dopravné prostriedky C+Walk S na podporu jednoduchej mobility v rámci budovy Pulse. Ide o prvú várku v počte 700 kusov, ktoré Toyota poskytne športovcom, zamestnancom i divákom.

„Cieľom je znížiť emisie skleníkových plynov v rámci celých hier Paríž 2024. Neoddeliteľnou súčasťou našej podpory cieľov trvalej udržateľnosti je zabezpečenie služby zdieľania automobilov Toyota KINTO pre našich pracovníkov. To znamená ekologickejšiu a bezpečnejšiu prepravu pracovníkov zaisťujúcich prípravu hier, pričom počas olympijských a paralympijských hier Paríž 2024 tým nastolíme nový vysoký štandard špičkovej mobility,“ uviedol Tony Estanguet, prezident hier Paríž 2024.